Aylin GEZGÜÇ

Aylin  GEZGÜÇ

Dünyayı ben mi kurtaracağım?: Sosyal Etki Pusulası kitabının yazarıdır. Etki Çemberleri Vakfı’nın kurucu Yönetim Kurulu Başkanı; Hayata Destek Derneği ve Sarıkamış Platformu’nda Yönetim Kurulu Üyesidir. Daha önce TEMA ve Küresel İlkeler Türkiye Ağı’nda Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.
AÜ SBF İşletme Bölümü’nden lisans ve UC Berkeley, Haas School of Business’dan MBA derecesine sahiptir. INSEAD’da sosyal girişimcilik programını tamamlamıştır. 
Kariyerine başladığı T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü’nde sırasıyla, Özel Projeler Dairesi, IMF ile İlişkiler Dairesi ve Çok Taraflı Kuruluşlar Dairelerinde sırasıyla uzman, şube müdürü ve daire başkanı olarak görev yapmıştır. Altyapı projelerinin finansmanı ile başlayan kariyerinde Birleşmiş Milletler, Kalkınma Bankaları, G20 ve IMF ve OECD ile ekonomik ilişkilerde de ülkemizin temsilinde görev almıştır.
2007 yılında geçtiği Koç Holding bünyesinde Dış İlişkiler ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Koordinatörü  olarak Meslek Lisesi Memleket Meselesi, Ülkem İçin Ormanları, Ülkem için Toplumsal Cinsiyet Eşitliği: HeforShe gibi toplumsal gelişim odaklı ve çalışan gönüllülüğü projelerinde tasarım ve sahaya aktarım çalışmalarını koordine etmiştir. Koç Topluluğu’nun sürdürülebilirlik çalışmalarının Küresel İlkeler Sözleşmesi çerçevesinde başlatılmış ve yönetim stratejisinin belirlenmesini koordine etmiştir.
McKinsey, TUSİAD, Zorlu Holding, HFE Vakfı gibi özel sektör ve sivil sektör kuruluşlarına, ILO ve UNDP gibi uluslararası kuruluşlara, toplumsal ve kurumsal yatırım ile marka mimarisi konusunda danışmanlık vermiştir. 
ACPC olarak bireysel koçluk, sosyokrasi ve derin demokrasi araçları ile de takım koçluğu çalışmaları yapıyor. CircleUp21 isimli gençlere odaklanan sosyal girişimi tasarlayıp, kuluçkaladı. 
Sürdürülebilirlik stratejilerinin geliştirilmesi, toplumsal cinsiyet eşitliği projelerinin tasarlanması, sosyal etki ölçümlenmesi, sürdürülebilir gelecekler için sosyal girişim süreçlerinin her türlü yapı içine entegrasyonu alanlarında hizmet sunmaktadır.