Can Zenginel

Can  Zenginel

İstanbul'da 2000 yılında doğan Can Zenginel, Doğuş Üniversitesi Endüstri Mühendisliği son sınıf öğrencisidir. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi'nin İkinci Üniversite Programı Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde eğitimine devam etmektedir. Kale Holding, Çiçeksepeti, Artı İletişim Yönetimi, Hoops Reklam Ajansı gibi şirketlerde pazarlama, sürdürülebilirlik iletişimi ve kurumsal iletişim üzerine stajlar yapmıştır. Şimdi uluslararası bir reklam ajansı olan Publicis Groupe'un Dijital Pazarlama departmanında uzman yardımcısı olarak çalışmaktadır.

Üniversite yılları boyunca Doğuş Üniversitesi Girişimcilik Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği ve Danışma Kurulu Üyeliği ile birlikte TOBB Üniversiteli Gençlik Oluşumu Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Üniversitenin kuluçka merkezinde temelleri atılan PLANTRIC isimli sosyal girişimi, 2020'de uluslararası bir inovasyon yarışması olan Red Bull Basement'ın Türkiye kazananı ve Dünya 4'sü seçilmiştir. Aynı girişimle yerel ve uluslararası bir çok fikir maratonunda derece almış; TÜSİAD, Koç Holding ve İş Bankası gibi kurumların girişimcilik programına katılmaya hak kazanmıştır. 2021'de PLANTRIC'i şirketliştirerek projeyi inovasyon temelli bir şirkete dönüştürmüştür.

Biz Özgürüz Derneği dijital dönüşüm komisyonu olan Can Zenginel, sosyal girişimcilik ve sürdürülebilirlik üzerine Fifteen Seconds, Türkiye Girişimcilik Vakfı gibi çeşitli oluşumların organizasyonlarında konuşma yapmıştır. Çeşitli organizasyonlara sosyal inovasyon konusunda danışmanlık vermeye devam etmektedir.