İlkay Demirdağ

İlkay  Demirdağ

İlkay Demirdağ, Kurumsal Finansman, Fon Yönetimi, Yatırımcı İlişkileri, Sürdürülebilirlik  & Etki alanlarında 25 yıllık küresel deneyime sahip bir Yatırım ve Etki Stratejisti'dir. İlkay holdingler, aile ofisleri, çok uluslu şirketler, özel sermaye ve risk girişim sermaye fonlarına liderlik etmek ve danışmanlık yapmak suretiyle tüm paydaşlar için maksimum değer ve etki yaratmaktadır. Tüm paydaşlar için değer yaratımının en üst düzeye çıkarılması, sorumlu ve etki yatırımlarının ana akıma dönüşmesi  ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın sağlanması için önemli girişimlere liderlik etmektedir. 

 

Sermaye İşlemleri (Özel ve risk girişim sermaye fon yönetimi, Fon kaynak yaratımı, Birleşme&Satınalmalar, Halka arzlar, Etki yatırımları), Borç İşlemleri (Proje finansmanı, Borçlanma ve Tahvil ihraçları), Stratejik Planlama (İş geliştirme, Varlık/portöy yönetimi, Proje yönetimi), Yatırımcı İlişkileri ve Sürdürülebilirlik (Stratejik planlama ve Uygulama, ÇYS hedef belirleme ve Performans yönetimi, ÇYS raporlama, Endeks ve Derecelendirme Çalışmaları, Etki savunuculuğu ve Liderliği) alanlarında uluslararası iş deneyimine sahiptir. Gelişen ve gelişmekte olan pazarlarda regüle sektörlerde (enerji, telekom, altyapı) tecrübesi bulunmaktadır.

 

Lisans ve ilk yüksek lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde, ikinci yüksek lisans eğitimini ise Londra’da University College London’da Ekonomi dalında tamamlamıştır. İlkay, Mindfullness Eğitmeni ve Profosyonel Koçtur. İlkay Demirdağ, birçok STK'da aktif rol almaktadır. Halen İTÜ Mezunlar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Etki Çemberler Vakfı Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

 

Profesyonel kariyerine ek olarak, ekonomik sosyal kalkınma alanında çalışan sosyal bir girişimcidir. İş hayatında kadınların güçlendirilmesine yönelik geliştirmiş olduğu Eşitlik Hareketi ile "Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi" ve "Yılın Sosyal Girişimcisi" Ödüllerini alan İlkay, 2018 yılında Dünya Gazetesi tarafından “Türkiye'de İlham Veren 48 Kadın”dan biri olarak seçilmiştir. İlkay sürdürülebilir ekonomik kalkınma ve etki yatırımları konularında global bir kanaat lideri olarak kabul edilmektedir ve uluslararası etkinliklerde konuşmacı olarak yer almaktadır.