Seçkin Aguday Berker

Seçkin Aguday Berker

“30 yıla yakın kurumsal hayatta yer almış bir üst düzey yönetici olarak, kurumların sürdürülebilirliğinin, insan varlıklarının doğru şekilde değerlendirilmesi, doğru konumlandırılması ve doğru yönetilmesi ile mümkün olabileceğine inanıyorum. Yeşil Dönüşüm Platformunda yer alma nedenim, birey, ekip ve organizasyon açısından ‘gezegen, insan, profit ‘boyutunda sürüdürlebilirlik felsefesinde farkındalık yaratmaktır. Ve bu kritik denklemde, bireylerin hem kurumuyla, hem de birbirleriyle hemde gezegenle sağlıklı bağlar kurarak  sürdürülebilir sistemler oluşturup, hem kurumlarının hem de kendilerinin yaşam döngülerinde beklenilen değerleri yaratmalarına ilham vermektir.“

Seçkin Aguday, 1990 yılında başlayan kariyer yolculuğunda çoğunlukla global şirketlerde yer almıştır. İsveç hükümetinin bir kuruluşu olan SAS Group’ ta Üretim Müdürlüğü, Bohringer Ingelheim, Aventis (Sanofi)’te devam eden üst düzey yöneticilik görevlerinden sonra, Macaristan/Budapeşte de Egis Pharmaceuticals bünyesinde Regional Operation Manager pozisyonunda üç ülkenin (Romanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya) sorumluluğunu almıştır. 2006-2016 yılları arasında Egis İlaçları Türkiye’nin kurucu Genel Müdürü olarak çalışmalarını sürdürmüştür. 2017 yılından bu yana çeşitli kurumlarda yönetsel danışmanlıklar, bireysel ve ekip koçlukları yapmaktadır. Özel ilgi alanı olan iş simülasyonlarının, uygulanan gelişim programlarına önemli bir katkı sağlayacağına inanmaktadır.

2022 yılından beri iş simülasyonları alanında dünyanın öncü şirketlerinden birisi olan Celemi’nin Türkiye’deki Çözüm Ortağı olarak özellikle sürdürülebilirlik simülasyonunun fasilitasyonunu yapmaktadır.

 

Bugünlerdeki İlgi Alanları;

Kurumlara ve bireylere içinde bulundukları eko sisteme nasıl daha fazla değer katabilecekleri üzerine çalışmak, Organizasyonel Gelişim, Etkileşim, Performans ve Bağlılık zemininde Yeteneğin kuruma olan bağının artırılması, Korkusuz Kurum Kültürünün oluşturulması yer alıyor.

«Çevik Düşünce ve Çevik Liderlik» çok keyifle çalıştığı bir alanı oluşturuyor. Kurumlar içinde sürdürülebilirlik farkındalığını yaratmak üzere, «Sürdürülebilirlik Simülasyon»larında fasilitasyon yapmak odaklandığı önemli bir alan.