IFIS 2024: Gıda İnovasyonu ve Sürdürülebilirlik Kongresi

Yeşil Dönüşüm Platformu

16-18 Mayıs tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan kongrede gıda ve bilim teknolojisindeki gelişmeler, yenilikçi çözümler ve sürdürülebilirlik çalışmaları ele alınacak.

Kongrenin amacı gıda alanındaki inovasyon ve sürdürülebilirlik süreçlerine vurgu yaparak akademi-endüstriyel paydaşları bir araya getirmek, FIS 2024’te dünya çapında gıda ve sürdürülebilirlik üzerine çalışan akademisyen ve araştırmacılar bir araya gelerek sektördeki en son gelişmelere tartışılacak ve yeni işbirlikleri yaratıp etkili bir platform oluşturulması sağlanacak.

Kongrenin teması, insan ve hayvan refahını geliştirecek çözümler bulmak amacıyla gıda endüstrisi ekosistemlerini bir araya getirmek. Ayrıca, gelecek nesillere daha temiz bir dünya sağlamak için gıda inovasyonu ve sürdürülebilirliği üzerine yapılan çalışmaları teşvik etmek de kongrenin öncelikleri arasında yer alıyor.

Gıda mikrobiyolojisi, gıda kimyası, gıda mühendisliği, gıda bilimi, gıda teknolojisi, gıda biyoteknolojisi, gıda işleme ve gıda ekipmanı tasarımı gibi geniş bir konsepte ev sahipliği yapacak. Gıda sektörünü her yönden inceleyerek sektördeki yeniliklerin ve sürdürülebilirlik çabalarının desteklenmesine katkıda bulunacak.

IFIS 2024 hakkındaki detaylı bilgileri resmi web sitesinden ziyaret edebilirsiniz.

TAKİPTE KAL !
POPÜLER YAZILAR
HABER BÜLTENİ
Yeşil Dönüşüm Platformu
Bültene Kayıt olun
Yeni gönderilerden haberdar olun !