Sürdürülebilirliğe Sihirli Bir Yaklaşım

Yeşil Dönüşüm Platformu

İnsan, Gezegen, Kâr: Sürdürülebilirliğe Sihirli Bir Yaklaşım

Bu haftanın iyi sürdürülebilirlik haberleri bize çok tanıdık gelen bir konuyla ilgili: Oyunlarla Öğrenme!

Lil Milagro Henriquez, 2017 yılında çalıştığı Oakland okulunda bir grup beşinci sınıf öğrencisiyle birlikte bir Zindanlar ve Ejderhalar kulübü kurdu. Oyunların öğrencilere özgüven ve yaratıcı düşünme becerileri kazandırdığını fark etti. Çocuklar başkalarıyla etkileşime girdi ve oyunda gezinirken stratejiler belirlediler. Yeni karakterler ve hikayeler, öğrencilerin kendi hayatlarında algıladıkları sınırların dışına çıkmalarına yardımcı oldu.

Grup oyun üzerinden bağ kurdukça oyun dışındaki hayatları hakkında konuşmaya başladılar. Bu süre zarfında orman yangını dumanı Kaliforniya semalarını bulutlandırdı ve iklim değişikliğini çocukların zihninde ön sıralara taşıdı. Yetişkinlerin iklim değişikliği hakkında konuşmamasından ya da onlara hazırlanmalarına yardım etmemelerinden korkuyorlardı, kaygılıydılar ve hayal kırıklığı yaşıyorlardı.

İşte o zaman Lil, iklimle ilgili olarak karşılaştıkları zorluklarda çocuklara destek olmak ve çözüm bulmalarına yardımcı olmak için D&D oyunlarını kullanma fikrini buldu.

O zamandan beri Oakland ve çevresindeki birçok okula yayılan Mycelium Gençlik Ağını kurdu. Öğrencilerin en sevdikleri fantastik karakteri seçebilecekleri ve oyunda yaratıcı iklim çözümlerini deneyebilecekleri D&D oyunları da dahil olmak üzere birçok farklı iklim eğitimi programı içerir.

Elflerimiz ve cücelerimiz olmasa da Yeşil Dönüşüm Platformunda Sürdürülebilirlik okur yazarlığı oluşturmak için “Sürdürülebilirlik Simülasyonu”  kurum çalışanlarınız ciddi anlamda eğlenirken bir yandan da sürdürülebilirlik dönüşümüyle nasıl başa çıkacağını öğrenmesine yardımcı olabilir!

Yeşil Dönüşüm Platformunun çok farklı eğitim araçlarından birisi olan Celemi Sürdürülebilirlik™ Simülasyonunda birlikte çalışmaktan keyif duyacağız.

TAKİPTE KAL !
POPÜLER YAZILAR
HABER BÜLTENİ
Yeşil Dönüşüm Platformu
Bültene Kayıt olun
Yeni gönderilerden haberdar olun !