Sürdürülebilirlik101 Eğitimi

Yeşil Dönüşüm Platformu

Daha iyi bir gelecek için gençliğin ve kadınların enerjisi bir araya geliyor,

Argüden Yönetişim Akademisi ve Yönetim Kurulunda Kadın Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen Sürdürülebilirlik101 Eğitimi, daha kaliteli bir yaşam ve sürdürülebilir gelecek için sektörünün önde gelen şirketleri ile üniversite öğrencilerini bir araya getirerek sürdürülebilirlik konusunda bilinçlenmeyi, deneyim kazanmayı ve kendi projelerini geliştirmeyi hedeflemektedir..

 

Sürdürülebilirlik101 Eğitiminde öğrencileri, teorik ve pratik bilgiyi bir arada deneyimleyebilecekleri bir program beklemektedir. Öğrenciler ilk olarak uluslararası görüşmelerin odak noktası haline gelen iyi yönetişim kavramını, şirketlerin sürdürülebilirlik anlayışını, tasarım odaklı düşünmeyi, sosyal girişimcilik ve sunum teknikleri konularında alanında uzman kişiler tarafından eğitim almaktadır. Eğitimde gördükleri konuları ise atölyeler aracılığıyla deneyimleyerek pekiştirmektedirler. Atölyeler sırasında katılımcılara, Argüden Yönetişim Akademisi Gençlik Ağı’ndan akran gönüllüler destek sağlamaktadır. Katılımcılar, edindikleri tüm bilgi ve deneyimler ışığında kendi sürdürülebilirlik projelerini geliştirebilmekte; eğitim sonunda ise projelerini şirketlere sunarak hayata geçirme fırsatı bulmaktadırlar.

 

2023 yılında 2 farklı dönemde gerçekleştirilen eğitim 41 üniversite öğrencisi tarafından hazırlanan 12  proje ile tamamlandı.

 

KONU BAŞLIKLARI

 

İyi Yönetişim Nedir?

İyi Yönetişimin Uygulamaları

Sürdürülebilirliğin Önemi ve Tarihçesi

Şirketlerde Sürdürülebilirlik

Şirketlerde Sürdürülebilirlik Örnekleri

İş Modeli

Sosyal Girişimcilik

Düşünce Odaklı Tasarım ve Atölye Çalışması

Sunum Teknikleri

 

TAKİPTE KAL !
POPÜLER YAZILAR
HABER BÜLTENİ
Yeşil Dönüşüm Platformu
Bültene Kayıt olun
Yeni gönderilerden haberdar olun !